MALINA - VRŠE

O firmě

Praga V3S AD08Zakladatel a majitel společnosti, pan Jiří Kotek, pracuje s jeřáby již od roku 1975. Tehdy v rámci státního podniku Hutní montáže dojížděl na montáže plynovodu na Slovensko. V té době využíval pro jeřábové práce autojeřáb Praga V3S AD08. Dále stavěl železniční mosty, tovární haly, podílel na stavbě teplovodu z Mělnické elektrárny do Prahy nebo stavěl chladící věže Jaderné elektrárny Temelín.

Tatra 815 AD28Po sametové revoluci zakládá roku 1990 pan Kotek soukromou firmu Jeřábové služby – Jiří Kotek se sídlem Praha 18 Letňany. Podniká v oblasti pronájmu mobilních jeřábů a poskytuje jeřábové služby. V té době vlastnil 3 autojeřáby, jednalo se o tradiční české autojeřáby na podvozku Tatra (Tatra 148 AD20, Tatra 815 AD20 a Tatra 815 AD28). Během dlouholeté praxe získal pan Kotek bohaté zkušenosti v oblasti manipulace s těžkými břemeny a montážních výškových prací na velkých stavebních projektech v ČR i zahraničí.

Liebherr LTM 1025Zlom v historii firmy nastává v roce 2010, kdy pan Kotek nakupuje německý jeřáb Liebherr LTM 1025. Tento jeřáb se vyznačuje velmi malými rozměry, ale velkým výkonem a extrémní manévrovatelností. Používáním vyspělých technologií Liebherr se stává manipulační práce s břemeny výjimečně přesnou a také bezpečnější. Od roku 2016 pak používá pro jeřábové práce moderní mobilní jeřáb Liebherr LTM 1030-2, o němž se více dozvíte ve specifikaci jeřábu.

Reference

Jako reference můžeme uvést jeřábové práce pro tyto společnosti: